WYCIECZKA

13 czerwca odbyła się wycieczka do „Galerii Drzewiej” w Porębie Żegoty. Dzieci zwiedzały galerię sztuki ludowej ,w której mogły podziwiać pracę twórców z różnych regionów Polski m.in.: dzieła garncarza, kowala, kołodzieja, bednarza, rzeźbiarza i malarza. Poznały również dawne narzędzia, przedmioty codziennego użytku, ozdoby oraz zabawki wykonane z surowców naturalnych. Przedszkolaki wcieliły się w role artystów, wzięły udział w warsztatach plastycznych i samodzielnie malowały drewniane tulipany. Z pomocą pana rzeźbiarza dzieci wykonały płaskorzeźbę, którą na pamiątkę zabrały do przedszkola. "Tygryski" miały okazję zjeść kiełbaskę z grilla, bawić się w ogrodzie oraz podziwiać zwierzątka.  Był to dzień pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków.