• Odwiedziło nas: 2671980

Miedzynarodowy projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z Kulturą mi do twarzy” realizowany jest w Przedszkolu od 4.10.2021.
W realizację projektu czynnie włączyły się wszystkie grupy - wspólnie zrealizowaliśmy zadania w ramach wszystkich czterech modułów. Dzieci poznawały różne dziedziny sztuki, miały okazję uczestniczyć w koncertach, spektaklach teatralnych, seansach filmowych, zwiedzać wystawy w krakowskich muzeach, a także mogły same próbować swoich sił np. poprzez tworzenie własnych dzieł plastycznych lub podczas zabaw parateatralnych. Podczas realizacji projektu dzieci odkrywały i wzbogacały wiedzę na temat swojego regionu i kraju, zgłębianły historię i poznawały lokalne tradycje, uczestniczyły w warsztatach gdzie tworzyły własne tradycyjne ozdoby, odwiedzały "perły regionu", a w ramach kształtowania poczucia przynależności do kraju i regionu oraz rozwijania postaw patriotycznych - przygotowały występ okolicznościowy z okazji "Święta Niepodległości". Zadania proponowane przez organizatorów projektu stały się również okazją do wzmacniania więzi rodzinnych i relacji społecznych - występy okolicznościowe i upominki przygotowywane dla bliskich, udział w akcjach charytatywnych, kodeksy grupowe oraz wydarzenia grupowe np. Wigilia grupowa - sprzyjały utrwalaniu norm i zasad społęcznych oraz zasad kulturalnego zachowania, a także wzbudzaniu empatii i kształtowaniu postawy szacunku do innych, Realizując projekt dzieci miały również okazję do poznawania innych kultur i zglębiania wiedzy na ich temat.