WYCIECZKA DO JEDNOSTKI STRAŻY POŻARNEJ 17.05.2023.

Wybraliśmy się z wizytą do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Krakowie. Spotkanie rozpoczął pokaz przy makiecie domu mieszkalnego, w którym zainscenizowano niebezpieczne sytuacje i omówiono jak ich unikać. Następnie dzieci obejrzały krótkie filmy edukacyjne, przedstawiające zagrożenia występujące m.in. w domu lub szkole oraz uczące bezpiecznego postępowania i ewakuacji. W zainscenizowanych pomieszczeniach kuchni, łazienki i pokoju mieszkalnego, przedstawione były zagrożenia i sposoby ich unikania. Dzieci miały także możliwość sprawdzenia jak nagrzewają się drzwi do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar. Dzieci mogły także zobaczyć jak przebiega alarmowanie i wezwanie do akcji oraz zjazd strażaków po rurze do samochodów. Pan strażak ubrał sie także w odzież ochronną, w której wyjeżdża do akcji gaszenia pożaru. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz różnego rodzaju wozów strażackich.