• Odwiedziło nas: 2671913

Informacje ogólne

Jeśli szukacie dla swojego dziecka miejsca ciepłego, dającego poczucie bezpieczeństwa - przyjdźcie do naszego przedszkola! Oferujemy pracę nowoczesnymi metodami wspierającymi wszechstronny rozwój dziecka.

W naszym przedszkolu oferujemy:

• rytmikę
  • taniec
  • gimnastyke korekcyjną
  • religię
  • konsultacje pedagoga, psychologa i logopedy.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci, ich możliwościom i umiejętnościom nauczycielki w każdej grupie organizują różnorodne warsztaty:

*plastyczne:

- decoupage - ozdabianie przedmiotów wycinankami z papieru,

- mydlarskie - tworzenie kolorowych, pachnących mydeł wg własnego pomysłu,

-ceramiczne - tworzenie przedmiotów z gliny, ozdabianie ich różnymi technikami,

-malowania na tkaninie - wykonywanie autorskich koszulek, toreb na zakupy itp.

-warsztaty z sianem - wykonywanie ozdób Wielkanocnych,zwierząt z naturalnego materiału

-"Żelowe świeczki"- wykonywanie żelowych świeczek z dostępnych materiałów wg pomysłu dziecka

- ozdoby ze styropianu-  wykonywanie ozdób na bazie styropianowych elementów,

- malowanie bombek

- warsztaty z drewnem osikowym - wykonywanie ozdób z elementów z drewna osikowego np.choinki, kwiatka

*przyrodnicze:

-zajęcia z żywymi zwierzętami np."Sekrety pszczół", "Gady i ich zwyczaje",

-sadzenie i pielęgnacja roślin

*florystyczne

-tworzenie kompozycji z naturalnych materiałów np. stroiki wielkanocne

*czytelnicze

-zajęcia z autorami utworów dla dzieci m.in z Ewą Stadtmüller, Karolem Kozłowski, Grażyną Kustrą

*sportowe:

-zajęcia z trenerami piłki nożnej

Zapewnimy Twojemu dziecku warunki sprzyjające bezpiecznej i twórczej zabawie oraz zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności poprzez ciekawe i atrakcyjne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, prowadzone w formie zabawowej wg najnowszych metod pedagogiki XXI wieku.

Dzieci będą miały możliwość wspaniałej i radosnej zabawy w dużym, słonecznym ogrodzie oraz świetną zabawę w doskonale wyposażonych salach.

Zapewnimy Twojemu dziecku, smaczne i zdrowe, codziennie świeże posiłki przygotowywane przez nasze wspaniałe panie kucharki.

Nasz ogród jest dostosowany do możliwości dziecka przedszkolnego, wyposażony w bardzo ciekawe urządzenia rekreacyjne, oraz w piaskownice. Zapewnia dziecku radosną i bezpieczną zabawę w towarzystwie rówieśników.

W ciągu roku szkolnego dzieci mają możliwość udziału w konkursach przedszkolnych i poza przedszkolnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim (muzyczne, plastyczne, małych form teatralnych) wyjazdów na wycieczki edukacyjne (kino, teatr, Dom Kultury, Muzeum) oraz rekreacyjne w atrakcyjne miejsca w Krakowie i nie tylko.

Wszystko to gwarantuje Państwu wysokokwalifikowana Kadra Pedagogiczna.

Misja naszego przedszkola

Wyposażamy dziecko w wiedzę i sposób myślenia pozwalający na poszukiwanie własnej drogi

w przyjaźni z przyrodą i drugim człowiekiem.

Wizja naszego przedszkola

„Tak naprawdę to są tylko dwie rzeczy, w które można wyposażyć dzieci:

pierwszą są korzenie, drugą – skrzydła”.

Kilka informacji o naszym przedszkolu:

• powierzchnia użytkowa: 2500 m2
  • powierzchnia działki - tereny rekreacyjne i zielone 4151 m2
  • budynek przedszkolny jest obiektem piętrowym zawierającym 11 sal oddziałowych, salę do gimnastyki korekcyjnej, pomieszczenie do konsultacji pedagogiczno - logopedycznych, patio i pomieszczenia gospodarcze.

Serdecznie zapraszamy, czekamy na Was.